Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık mezunu.

İç Mimar, Tasarımcı ve Kurucu

Yüksek lisansını Milona IED Istituto Europeo di Design okulunda tamamladı.

SELİN SAĞLAM

1987’de İstanbul’da doğdu. Özel Ordu Kolejindeki Lise öğrenimini tamamlamasının ardından 2004’de başladığı Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 

 

2010-2012 yılları arasında İstanbul merkezli farklı mimarlık ofislerinde yer aldığı çalışma gruplarında tasarım alanı tecrübeleri kazandı.

2012 -2013 yılları arasında ise biriktirdiği bu tecrübeleri, IED | Istituto Europeo di Design adlı tasarım okulunda yarı burslu olarak Yüksek Lisans eğitimi ile pekiştirdi. 

2013 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Türkiye'ye dönüş yaptı. İstanbul'daki çeşitli mimari firmalarda, Yüksek İç Mimar olarak farklı projeleri deneyimleme fırsatı buldu.

Kariyer hayatı boyunca; hem seçkin lokal restaurant zincirlerinin mimari çalışmalarında yer aldı, hem de uluslararası platformda bu zincirlerin yeni iş birliklerinin ve ortaklıklarının kurulumunda lokomotif mağazalarını tasarladı. Bu süreçte yer aldığı yurt dışı projelerinde ağırlıklı olarak; Azerbaijan/Bakü, Türkmenistan, Çin/Yiwu, Taiwan, Tiflis, Doha, Sharjah, Dubai, Abu Dhabi, Jeddah, Mekke, Bahreyn, Ürdün, Dammam, Kuveyt, Riyadh, Irak/Baghdad, Kazakistan, Selanik, Kopenhag, Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Oslo gibi kültürel açıdan birbirinden farklı bölgelerde proje tasarımı, takip ve şantiye uygulama süreçlerini başarılı bir şekilde tamamladı.

 

Selin Sağlam, 2014 yılında kurduğu Nar Ağacı Mimarlık’ın Istanbul Koşuyolu'ndaki ofisindeki kişiye özel tasarım faaliyetlerini devam ettirmektedir.

1. Başlık

İÇ MİMARİ TASARIM VE

UYGULAMA OFİSİ

GÖMEÇ SOKAK, KOŞUYOLU MAH, ACIBADEM İSTANBUL

Mimarlık

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram

Copyright © 2020 Nar Ağacı Mimarlık Tas. TİC. LTD. ŞTİ | Tüm haklar saklıdır